בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

התקן תוך רחמי למניעת הריון

עמוד הביתמחלקת גניקולוגיה › התקן תוך רחמי למניעת הריון
התקן תוך רחמי למניעת הריון
התקן תוך רחמי למניעת הריון

התקן תוך רחמי בתל אביב מדיקל סנטר

התאמה והכנסה של התקן תוך רחמי (בשפה פשוטה – טבעת למניעת הריון) בתל אביב מדיקל סנטר, זהו הליך המעניק את כל היתרונות של התקן למניעת הריון. הליך זה מעוגן במרכז הרפואי במערך מלא ואיכותי של רפואת נשים, כולל כל הבדיקות הנחוצות ושירות מרופאים ברמה הגבוהה ביותר. במסגרת המעטפת שמספקת מחלקת גניקולוגיה שלנו תוכלו לקבוע גם תור לבדיקות כמו בדיקת פאפ, קולפוסקופיה, בדיקות מעבדה הורמונליות לקראת כניסה להיריון או בתהליכי פוריות, ועבור כל צורך אחר בתחום.
ישנם סוגים רבים ושונים של התקנים תוך רחמיים, חלקם מכאניים (מונעים מעבר פיזי של תאי הזרע או הביצית), חלקם הורמונליים (מפרישים חומרים הורמונליים שלא מאפשרים כניסה להיריון במהלך המגע המיני) וחלקם משולבים.
בתל אביב מדיקל סנטר ניתן לקבוע תור לייעוץ, התאמה והכנסה של התקן תוך רחמי אצל רופאת הנשים ד”ר לודמילה ירמין.
נשים בעלות ביטוחים משלימים מתאימים או ביטוחים פרטיים, יוכלו לקבל את השירות בהחזר חלקי או מלא, בהתאם לתנאי הביטוח.

ד”ר לודמילה ירמין
רופאת נשים
לקבוע תור 03-7712804

מה היתרונות של התקן למניעת הריון, ומה צריך לדעת עליו?

אנחנו חיים בעולם ובעידן בהם יחסי מין לא משמשים רק לכניסה להיריון, ובמצב זה יש צורך באמצעי מניעה יעילים ונוחים לשימוש. התקן תוך רחמי מהווה אמצעי מניעה בטוח, יעיל, זול וארוך טווח עבור הבוחרות להשתמש בו. בניגוד לגלולות למניעת היריון, אין להתקנים תוך רחמיים תופעות לוואי משמעותיות על פי רוב. בניגוד לקונדומים, אחוזי ההצלחה של התקן למניעת הריון הינם גבוהים בהרבה, ועלות ההתקן נמוכה משמעותית מרכישה קבועה של קונדומים. משום כך, יותר ויותר נשים בוחרות בהתקן תוך רחמי כאמצעי המניעה העדיף עליהן (על אף, חשוב להדגיש, שהוא לא מהווה הגנה מפני מחלות מין, והוא לא מתאים למצב של ריבוי פרטנרים מיניים מסיבה זאת).
מבחינת סיכונים וסיבוכים, התקנים תוך רחמיים נחשבים בטוחים מאוד. התקן הורמונלי יכול לגרום לתופעות פיזיולוגיות שונות בשל החשיפה המוגברת להורמונים, ובמצב כזה כדאי לעבור להתקן לא הורמונלי. עוד סיכון בשכיחות נמוכה מאוד הוא כניסה להריון עם התקן, כאשר הריון עם התקן הוא בסיכון גבוה יותר להיות הריון אקטופי – מצב שיכול להיות מסוכן.
בשל השכיחות הנמוכה של הסיכונים לצד יעילות ההתקנים במניעת הריון, בהחלט יתכן שמדובר גם בפתרון הנכון עבורכן, וכל מה שנשאר לעשות הוא להבין מהו ההתקן המתאים לכן.

סוגי התקנים והיתרונות של כל אחד מהם

  • התקן מירנה (Mirena) – התקן מירנה (Mirena) הוא התקן הורמונלי, המשחרר הורמון מסוג לבונורגסטרל, המדמה את הפעילות של ההורמון הפיזיולוגי פרוגסטרון. שחרור ההורמון בהתקן מירנה (Mirena) מונע כניסה להיריון על ידי עיכוב הביוץ והשרייה מתוכננת של המחזור החודשי.
  • התקן ג’נס (Janness) – התקן ג’נס (Janness) גם הוא מהווה התקן הורמונלי המפריש לבונורגסטרל, ויעילותו מוערכת בכ-99% במניעת היריון. התקן נגד הריון זה מתאים מאוד לצעירות לפני לידה ראשונה ויש לחדש אותו אחת לשלוש שנים.
  • התקן נובה רינג – התקן נובה רינג הוא התקן נגד הריון בצורת טבעת בקוטר 5 ס”מ ובעובי 4 מ”מ. התקן נובה רינג מפריש את ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון, בדומה לגלולות למניעת הריון. ההתקן לא מתאים למי שרגישה לעודף ההורמונים ולנשים בסיכון גבוה לסרטן השד והשחלה, עבורן יש להתאים התקן למניעת הריון ללא הורמונים.
  • התקן בלרין – התקן בלרין הוא התקן לא הורמונלי, שמבוסס על חסימה מכאנית של יכולת הכניסה להיריון על ידי התרחבותו בתוך הרחם. בתור התקן למניעת הריון ללא הורמונים, הוא בעל יתרונות משמעותיים עבור נשים צעירות ועבור נשים הרגישות לטיפול הורמונלי. יש לחדשו אחת לחמש שנים.

תל אביב מדיקל סנטר – מענה מלא בתחום רפואת הנשים

בתל אביב מדיקל סנטר תמצאו מענה ברמה הגבוהה ביותר בכל הנוגע להתקנה והתאמה של התקנים תוך רחמיים. החל מההתאמה ובחירת ההתאם המתאים ביותר לצרכים של כל מטופלת, דרך החדרת ההתקן שמתבצעת על ידי רופאות נשים מהשורה הראשונה, ועד מערך גניקולוגי מלא בו תוכלו לזמן כל פגישה או בדיקה שנחוצה לכן – אצלנו אתן נמצאות בידיים הטובות ביותר.

דילוג לתוכן