בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

ממוגרפיה

ממוגרפיה
ממוגרפיה

בדיקת ממוגרפיה בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת  ממוגרפיה מתבצעת במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר כחלק ממערך הבדיקות הנרחב שאנו עורכים חלק מבדיקות אלה כדוגמת  BRCA או אולטרסאונד שד, מסייעות לגילוי מוקדם של סרטן השד. אנו מבצעים ממוגרפיה הן כחלק מבדיקות סקר מנהלים, והן בהזמנה ישירה של נשים המעוניינות בביצוע הבדיקה באופן פרטי.

הבדיקה מבוצעת במרכז באמצעות מכשיר ממוגרפיה מתקדם בעל רמת קרינה נמוכה, ועל ידי טכנאית מנוסה ומיומנת. ככל בדיקה וטיפול המתבצעים במרכזנו, גם בדיקת ממוגרפיה נעשית באווירה נעימה, בתנאי מלון, ברגישות ויחס אישי וכמובן במלוא הדיסקרטיות.

לרוב, ניתן לקבל על הבדיקה החזר כספי מלא או חלקי מטעם ביטוח בריאות פרטי.

מהי ממוגרפיה ומהן סיבות ההפניה לבדיקה?

בדיקת ממוגרפיה היא למעשה צילום רנטגן משוכלל של רקמת השד. היא מהווה אמצעי חיוני לגילוי מוקדם של סרטן השד ולאיתור נגעים שונים בשדיים, שלא ניתן לזהותם במהלך בדיקה ידנית של כירורג שד.

הבדיקה מומלצת לכל אישה מעל גיל 50 כבדיקת סקר שיש לבצע אחת לשנתיים, לנשים מגיל 40 וגם לצעירות יותר המצויות בקבוצת סיכון (עקב היסטוריה משפחתית, תוצאה חיובית בבדיקת BRCA וכו’), וכן במקרים בהם נמצא ממצא מחשיד במהלך בדיקה של כירורג שד.

ביצוע הבדיקה במרכז וההכנה הנדרשת

הבדיקה מתבצעת על ידי טכנאית רנטגן ובאמצעות מכשיר חדשני. משך הביצוע הינו כ-20 דקות.

הטכנאית עורכת שני צילומים לכל שד, למעט מקרים בהם נדרשים צילומים נוספים. במהלך הבדיקה, וכדי לקבל הדגמה מיטבית של רקמת השד לכל עומקה, מופעל לחץ מסוים של המכשיר על השד.

אין צורך בהכנה מיוחדת לבדיקה. עם זאת מומלץ להגיע בלבוש נוח (חלק עליון שנוח להורדה). כמו כן, יש להימנע ממריחת קרם על אזור השדיים ביום הבדיקה. במידה ויש בידי הנבדקת צילומי ממוגרפיה קודמים – יש להביאם. כמו כן, ההמלצה לנשים בגיל הפוריות היא לקבוע מועד לממוגרפיה בין שבוע אחד לשבועיים לאחר המחזור, זמן בו השדיים פחות נפוחים.

תוצאות הבדיקה והמלצות להמשך טיפול ומעקב

במידה והתמונה המתקבלת בבדיקה הינה בהירה ותקינה, היא תועבר בכל מקרה לבדיקת רדיולוג מומחה. במידה ועולה צורך במהלך הבדיקה לבצע בירור מעמיק יותר, אם בשל הבחנה בממצא כלשהו ואם בשל חוסר בהירות של התמונה שנובעת לעיתים ממבנה שד צפוף – האישה תופנה במקום לביצוע אולטרסאונד שד במכון האולטרסאונד שלנו. גם ממצאי האולטרסאונד יועברו לבדיקת רדיולוג, שבמידת הצורך יבצע התייעצות עם אונקולוג ו/או כירורג שד הפועל במרכז. לאחר מכן הממצאים יועברו לנבדקת עם המלצות לטיפול, המשך בירור או מעקב שוטף – בהתאם לנדרש.

שירותי מחלקת אולטרסאונד

דילוג לתוכן