בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

חיסונים לפיליפינים

עמוד הביתמרפאת מטיילים › חיסונים לפיליפינים

מרפאת מטיילים של תל אביב מדיקל סנטר לא פועלת עד להודעה חדשה. נכון לעכשיו לא ניתן לקבוע חיסונים למטיילים. עמכם הסליחה.

במסגרת מערך החיסונים לחו”ל הפועל בתל אביב מדיקל סנטר, אנו מספקים תדריך רפואי ומתן חיסונים לנוסעים לפיליפינים. למטיילים ומבקרים לתקופות ולאזורים שונים במדינה אנו מציעים חיסונים מותאמים לפיליפינים ועדכון חיסונים שגרתיים. כל זאת בהתחשב בפרמטרים שונים כגון: אופי ומשך הנסיעה, מצב בריאותי אישי של הנוסע, גורמי סיכון ועוד. 

חיסונים לפיליפינים המומלצים לכל המטיילים

  • דלקת כבד – צהבת A
  • טיפוס הבטן

חיסונים המומלצים לנוסעים לתקופה ממושכת

דלקת כבד – צהבת B – החיסון מומלץ לרוב התרמילאים, למטיילים או למבקרים המתעתדים לשהות בתאילנד למשך זמן ארוך, לצוותים רפואיים שעלולים להיחשף למגע עם דם והפרשות של מטופלים, וכן לנוסעים שעשויים לבצע טיפול שיניים, דיקור סיני, קעקועים או פירסינג.
דלקת מוח יפנית – החיסון מומלץ בעיקר לתרמילאים המטיילים בפיליפינים בכל חודשי השנה.
כלבת – החיסון מומלץ למטיילים שמתכוונים לשהות בפיליפינים לתקופה ארוכה, לכאלה המתכוונים להגיע לאזורים נידחים, וכן לכל מי שעתיד לעבוד עם בעלי חיים במהלך השהייה בפיליפינים. במקרה של נשיכת כלב או בעל חיים אחר, יש לשטוף את האזור הנגוע במים ובסבון, ולפנות לטיפול רפואי באופן מיידי.

עדכון חיסונים שגרתיים

חצבת, אדמת, חזרת – חיסונים אלה מומלצים לכל אדם בהתאם ללוח החיסונים המפורסם ע”י משרד הבריאות. כל ילידי הארץ משנת 1977 והלאה חוסנו בשתי זריקות נגד חצבת. כל מי שנולד לפני 1977 קיבל זריקה אחת או שלא חוסן כלל, לכן יש לקבל זריקה נוספת.
דיפתריה, טטנוס, שעלת – אחת ל-10 שנים מומלץ לרענן את החיסון.

מיגון מעקיצות יתושים מסוכנות

לקראת נסיעה לפיליפינים מומלץ להצטייד בבגדים ארוכים ובתכשיר דוחה יתושים, על מנת להימנע מעקיצות מסוכנות. יתושים המצויים ברחבי המדינה עלולים להעביר מחלות שלא ניתן להתחסן כנגדן מראש כגון:
קדחת דנגי – מחלה המועברת כתוצאה מעקיצת יתוש, הפועל בשעות היום.
צ’יקונגוניה – מחלה המועברת כתוצאה מעקיצת יתוש שנפוץ באזורים שונים בפיליפינים.

סיכון חשיפה למחלות נוספות בפיליפינים

שחפת – מחלה נפוצה בקרב האוכלוסייה המקומית. מומלץ שאנשים שיש להם סיכון גבוה להידבקות במחלה, יבצעו לפני הנסיעה בדיקת מנטו.
בילהרציה – מחלה המועברת ע”י חדירה לעור של טפיל המצוי במים מזוהמים. מומלץ להימנע מרחצה באגמים, נהרות וכו’ שאינם מפוקחים ומורשים לרחצה. שפעת העופות – המחלה קיימת בפיליפינים אך לא בקרב בני אדם. מומלץ להימנע ממגע עם עופות, וכן לאכול עוף אך ורק אם בושל כהלכה.

 — כל הכתוב לעיל הינו המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי  —

מערך החיסונים למטיילים בתל אביב מדיקל סנטר כולל חיסונים נוספים: חיסונים לאתיופיה, חיסונים לברזיל, חיסונים להודו, חיסונים לתאילנד, חיסונים לווייטנאם, חיסונים לדרום אמריקה, חיסונים לסין.

דילוג לתוכן