רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

טיפול בטחורים

עמוד הביתהמחלקה הפרוקטולוגית › טיפול בטחורים

תהליך אבחון וטיפול בטחורים בתל אביב מדיקל סנטר מתבצע על ידי מנהל מחלקה פרוקטולוגית בבית חולים לניאדו ד”ר מוריס ונטוררו. רופא בכיר וגם מנתח בעל נסיון רב וידע מקצועי רחב.

אחרי תהליך אבחון ודיון עם מטופל או מטופלת יוחלט על סוג הטיפול בטחורים המתאים למקרה הספציפי.

חשד לטחורים? פונים לפרוקטולוג
טחורים הם תופעה מטרידה למדי, אך ברוב המקרים ניתן להיפטר ממנה בקלות יחסית על ידי שינוי בהרגלי החיים. עם זאת, ישנם מקרים של טחורים בדרגה גבוהה, המחייבים קבלת ייעוץ מפרוקטולוג והתאמת טיפול רפואי – תרופתי או ניתוחי. כך או אחרת, מומלץ שכל מי שסובל מבעיית טחורים יפנה לקבל ייעוץ פרוקטולוג על מנת לברר מהי הסיבה להופעת הטחורים או העצירות הגורמת להם, וכדי להצטייד בהנחיות המתאימות לריפוי ולהימנעות מבעיית טחורים כרונית.

טיפול עצמי – התנהלות ותזונה
כאשר סיבת הטחורים הינה עצירות, ניתן להתמודד עם התופעה בעזרת אמצעים התורמים לריכוך הצואה ולהסדרת היציאות. אמצעים אלו כוללים: תזונה מועשרת בסיבים, שתייה מרובה, הפחתה בכמות הקפאין, הימנעות ממאמץ בהטלת הצואה, וניקוי פי הטבעת במגבון או נייר לח למניעת פציעה.

טיפול ע”י משחות, קרמים ופתילות

טיפול מקומי בפי הטבעת באמצעות משחות, קרמים ופתילות, עשוי לסייע להקלת התסמינים בלבד. הטיפול לא ירפא את הטחורים עצמם. כמו כן, השימוש בתכשירים אלו מוגבל למספר ימים בהתאם להנחיית הפרוקטולוג/הרוקח.

טיפול תרופתי – משככבי כאבים ומשלשלים
הטיפול התרופתי בטחורים כולל נטילת משככי כאב ומשלשלים. תרופות לשיכוך כאבים כמו אקמול או דקסמול וכן חומרי אלחוש מקומי עשויים להקל על הכאב, אך טיפול באמצעותם הוא סימפטומטי בלבד, ואינו מסייע לריפוי הטחורים. נטילת משלשלים עשויה לסייע לריכוך הצואה.

טיפולים פרוקטולוגיים
והטיפולים הבאים מתבצעים במרפאת הפרוקטולוג ללא צורך בהרדמה כללית:

  • קשירה – הפרוקטולוג קושר סביב הטחורים גומייה, שחוסמת את אספקת הדם ומביאה לנשירת הטחורים לאחר זמן מה.
  • הטרשה – הזרקת חומר לבסיס הטחורים, המביא להצטמקותם.
  • צריבה – צריבת הטחורים באמצעות קרני אינפרה אדום, החוסמות את זרימת הדם לטחורים.

ניתוחי טחורים
במקרים של בעיית טחורים בדרגה גבוהה או טחורים פנימיים גדולים, הפרוקטולוג ימליץ על ביצוע ניתוח. כיום ישנם ניתוחים חדשניים בתחום, שאינם כרוכים בהגבלות או בכאבים לאחר הניתוח. הם יעילים, אפקטיביים וההחלמה מהם מהירה.

טיפולים

דילוג לתוכן