בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

תיקון פטמה שקועה

עמוד הביתכירורגיה פלסטית › תיקון פטמה שקועה

תיקון פטמה שקועה
מצב של פטמה שקועה הינו למעשה, מבנה משובש עקב רקמת חיבור שבעצם מונעת הבלטה של הפטמה ואף גורמת לה להיפוך כלפי פנים. הסיבות עיקריות לבעיה הן עניין גנטי מולד, או התפתחותי. לעיתים זה נגרם כתוצאה ממחלה, או טראומה וכיוצא באלה. לא מעט נשים אשר מתלוננות על הבעיה, מספרות כי הדבר גורם להן למבוכה גדולה והמראה אינו אסתטי., ואם המראה של פטמה שקועה פוגע בבטחון העצמי, אין סיבה שלא לפנות להליך כירורגי. יתרה מכך, פטמה שקועה יכולה להפריע מהלך תקין של הנקה.


ישנן דרגות שונות של פטמות שקועות:
פטמה שקועה קלות – לרוב, הפטמה בולטת בעיקר במצב של קור וגירוי מכאני, במצב כזה אין צורך בהתערבות כירורגית.
פטמה שקועה למעט במצבי קור או גירוי מכאני – הפטמה אמנם שקועה, אבל אינה מחייבת התערבות ניתוחית, בעת ההנקה (גירוי מכאני) הפטמה בולטת.
פטמה שקועה כל הזמן – אי יכולת הפטמה לבלוט בכל מצב. במקרה כזה, יכולת ההנקה תפגע אף היא, זהו מקרה בו ניתן לתקן באמצעות הליך כירורגי.

תהליך הניתוח
ניתוח זה מתבצע בהרדמה מקומית, לפני תחילת הניתוח תימרח משחת אשר מאלחשת (אלמה) את המקום ולאחר מכן מוזרק חומר הרדמה מקומי. מבוצע חתך קטן בבסיס הפטמה, ולאחר מכן הפטמה נתפרת באופן הגורם לבליטה תקינה במצב נורמטיבי.

לאחר הניתוח
יתכנו כאבים קלים באזור המנותח שימשכו מספר שבועות מיום הניתוח– ניתן ליטול משככי כאבים. עלולים להופיע שטפי דם אשר חולפים לאחר מספר שבועות. ירידה בתחושה באזור – תחזור לאחר מספר חודשים.

סיבוכים שעלולים לצוץ:

  • בעיות בהנקה
  • זיהום
  • צלקת
  • חזרה של הפטמה למצב שקוע
דילוג לתוכן