רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

ניתוח מתיחת זרועות

עמוד הביתכירורגיה פלסטית › ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות
כיום, אין דבר שהוא לא אפשרי או שאינו בר השגה – כך גם הדבר לגבי ניתוחים וטיפולים אסתטיים בכלל וניתוח מתיחת זרועות בפרט. לא מעט נשים סובלות מדילול של העור באזור הזרועות, הן מובכות ללבוש חולצות קצרות ובגד ים ומרגישות כי הדבר אינו אסתטי. מרביתן מנסות להיפטר מהצרה בעזרת ספורט. אולם לעיתים בשל ירידה מסיבית במשקל, הזדקנות טבעית, גנטיקה וכו’ נוצרים עודפי עור באזור זה, שגם פעילות ספורטיבית ממוקדת אינה יכול להועיל. מטרת ניתוח מתיחת זרועות הוא פתרון מצוין לחיטוב הזרוע, באמצעותו ניתן להיפטר מעודפי עור ולצמצם את ההיקף. בניתוח זה עודפי העור והרקמות מורמים אולם תיוותר צלקת, לפיכך, מטופלים אשר אינם יכולים להתמודד עם צלקת, ממולץ שלא לעבור ניתוח זה.

תהליך הניתוח
לפני תחילת הניתוח מסומנים ונמדדים עודפי העור באזור הזרועות. בזמן הניתוח אנחנו שואבים את השומן לפני תהליך כריתת העור העודף, במקרים מסוימים קיימת אפשרות לבצע שאיבת שומן בלבד, ניתוח זה מתאים אך ורק למטופלים בעלי כמות עור מועטה. במקרים בהם כמות העור היא במידה בינונית יש אפשרות לעשות חתך בבית השחי (צלקת מוסתרת היטב). במקרים אשר עודף העור הוא ניכר ומהותי, תהליך כריתת העור נעשה מבית השחי ועד לאורך הזרוע הפנימית, לפעמים יש צורך בצלקת ארוכה שמגיעה עד למרפק לכיוון האמה.

לאחר ניתוח למתיחת זרועות
באזור הניתוח יופיעו שטפי דם תת-עוריים אשר נספגים כשבועיים לאחר הניתוח. כאבים חזקים צפויים להופיע באזור הניתוח למשך שבוע עד שבועיים אשר מטופלים ע”י משככי כאב. לעיתים יכולים להופיע שינויים בתחושת העור אך זה מסתדר לרוב באופן עצמוני. עלולים להופיע בצקות אשר משתפרות עם הזמן. החתכים באוזר הניתוח מחלימים לאחר כשבועיים אולם, נוצרת צלקת אדומה כאשר במשך הזמן היא הופכת לבהירה אף יותר מהעור.

סיבוכים שעלולים לצוץ:
צלקת – לעיתים הצלקת אדומה, מורמת, כואבת ורחבה (צלקת היפרטרופית), צלקות כאלה תלויות בעיקר בגנטיקה. הטיפול שניתן הוא ע”י זריקות סטרואידים, חבישות לחץ ובמקרים מהותיים יותר כריתת הצלקת ותפירתה מחדש, לאחר מכן, טיפול בסטרואידים בזריקות וחבישות לחץ.
דימום קל – ניתן לעצירה בלחץ ישיר. לעיתים קיים דימום משמעותי יותר ואז ניתן לנתח כדי לצרוב את המקום המדמם.
סרומה – נוזל צלול בחלל הניתוח, מטופל בשאיבה במחט ולפעמים דורש ניקוז בנקז.
אסימטריה – ניתנת לטיפול בניתוח חוזר.

דילוג לתוכן