רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

ניתוח ירכיים

עמוד הביתכירורגיה פלסטית › ניתוח ירכיים

ניתוח מתיחת ירכיים
אזור הירכיים נוטה לצבור שומן ולעיתים בעקבות ירידה במשקל, איבוד מסת שריר או אף הזדקנות, נוצר מצב של הצטברות מיותרת של עור באזור שבין המפשעה לברכיים. ניתוח ירכיים הינו ניתוח שכיח ונפוץ, נחשב לאחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים לא רק מסיבה אסתטית אלא גם מסיבה רפואית (שפשפות עור ודלקות באזור). הניתוח מתבצע על ידי הסרת העור העודף מאזור הברכיים והפיכת הירך למתוחה יותר. אופי הניתוח נקבע בהתאם למבנה הגוף והירך של המטופל. חשוב להדגיש כי הניתוח הוא פשוט יחסית ויכול להתבצע בעזרת הרדמה מקומית בלבד. יש לקחת בחשבון שניתוח זה אינו מתאים לנשים אשר אינן רוצות להישאר עם סמני הצטלקות העור, שאותם לא ניתן יהיה להסיר בניתוח.

ההכנה לניתוח
המטופל מתבקש להגיע עם ספירת דם עדכנית הכוללת תפקודי קרישה ורמת אלבומין. מטופל אשר נוטל כדורים לדילול הדם מתבקש להפסיקם כ- 10 ימים לפני הניתוח. יש להתרחץ ערב לפני הניתוח . יש להפסיק לגמרי לעשן כ- 6 שבועות לפני הניתוח כל מטופל אשר איבד משמעותית ממשקלו זמן קצר לפני הניתוח, יתבקש להיבדק אצל תזונאית.

תהליך הניתוח
במידה ולמטופל עודפי עור קלים, באפשרותינו לבצע חתך בירך הפנימית בקפל הסמוך למפשעה, במקרה כזה הצלקת מוסתרת וניתן ללכת עם מכנסיים קצרים בחופשיות מבלי שיראו את הצלקת. במקרים בהם המטופל מגיע עם עודפי עור נרחבים יותר, החתך יהיה אנכי, לאורך החלק הפנימי של הירך. במצב כזה תיוותר צלקת נראית לעין. בזמן הניתוח אנחנו מבצעים שאיבת שומן הגורמת למתיחה נוספת של העור. ומשתמשים בתפרים נמסים המוסתרים בתוך העור, כך שפס הניתוח הוא עדין. במרבית המקרים המטופל משוחרר לביתו לאחר יממה מיום הניתוח.

לאחר ניתוח מתיכת ירכיים
לאחר הניתוח משאירים נקזים למספר ימים ומונחת חבישת לחץ מקומית על האזור המנותח למניעת הצטברות נוזלים. המטופל נשאר עם החבישה במשך כל היום, הלילה ובזמן המקלחת למשך כשלושה שבועות. על המטופל להימנע מפעילות גופנית מאומצת. באזור הניתוח ישנם שיטפי דם אשר נעלמים כשבועיים לאחר הניתוח. באם יש כאבים ניתן ליטול משככי כאבים.

סיבוכים שעלולים לצוץ

  • דימום
  • זיהום: סיבוך נדיר וניתן לטפל באנטיביוטיקה.
  • סרומה (נוזל בחלל הניתוחי)
  • היפרדות שולי הפצע
  • צלקת: במקרה של צלקת היפר
  • טרמבוזה בשוק ותסחיף ריאתי
  • שינויי תחושה בעור
דילוג לתוכן