בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

היפרדות זגוגית העין – זבובים בעיניים

עמוד הביתמחלקת עיניים › היפרדות זגוגית העין – זבובים בעיניים

אבחון, ייעוץ וטיפול במקרי היפרדות זגוגית העין בתל אביב מדיקל סנטר

טיפול בהיפרדות זגוגית בעין נעשה במסגרת השירותים השונים הניתנים במחלקת העיניים של המרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר. הטיפול מתבצע על ידי רופא עיניים מומחה ובעל ניסיון והוא כולל  בדיקת עיניים,

היפרדות זגוגית העין – זבובים בעיניים
היפרדות זגוגית העין – זבובים בעיניים

אבחון והתערבות טיפולית במקרה הצורך.

כמו כל השירותים הניתנים במרכז הרפואי שלנו, גם ההתייחסות לבעיה של היפרדות זגוגית העין מאופיינת במרב המקצועיות והקפדנות תוך שימוש בשיטות, הציוד והחומרים המתקדמים ביותר בתחום רפואת העיניים. צוות המרכז עומד לרשות המטופלים בכל בקשה ועושה הכול על מנת שיחושו נינוחים ובטוחים. התמיכה וההתייחסות המהירה חשובות מאוד במקרה של היפרדות זגוגית העין, שכן רוב האנשים המתלוננים על “זבובים בעיניים” נלחצים מאוד מהתופעה, שלרוב אמנם אינה מסוכנת אך בהחלט מצריכה בדיקה ואבחון.

מהי היפרדות זגוגית העין?

היפרדות זגוגית העין היא תופעה שכיחה אצל אנשים מבוגרים (מעל גיל 65). מדובר במצב שמאופיין בהופעת “זבובים בעיניים”, הבזקים או עכירויות. מה שנראה כמו זבוב בעין או נקודה שחורה נוצר כתוצאה מהיפרדות של הג’ל המצפה את הדפנות הפנימיות של העין, זאת עקב שינוי מבנה הג’ל בגיל מתקדם. למרות שברגע הראשון התחושה היא דרמטית, ברוב המקרים מדובר בהפרעה זמנית בראייה שאינה משפיעה עליה לטווח רחוק. לעיתים רחוקות מאוד היפרדות הזגוגית גורמת לסיבוכים כגון קרע שגורם לדימום בחלל העין, שעלול לגרום להיפרדות הרשתית.  לפיכך, בכל מקרה של תחושת “זבוב בעין” מומלץ לפנות  אלינו ולעבור בדיקת עיניים מקיפה, לרבות בדיקת OCT כדי לשלול סיבוך אפשרי.

חשיבות הטיפול בהיפרדות זגוגית העין

מצד אחד, ברוב המקרים של היפרדות זגוגית העין לא נדרש טיפול כלשהו מלבד מעקב, שכן התופעה חולפת מעצמה לאחר מספר שבועות. מצד שני, מומלץ להגיע ולהיבדק אצל רופא עיניים לשלילת בעיה חמורה יותר. במקרים בהם מופיעים תסמינים מחשידים כמו נקודות רבות, מיסוך של שדה הראייה, טשטוש או הבזקים, כדאי להיבדק ללא דיחוי. כאן תוכלו ליהנות מהיתרון של קביעת תור מהיר במחלקת העיניים של תל אביב מדיקל סנטר, ולמנוע סיבוכים שעלולים לפגוע בראייה.

דרכי טיפול בהיפרדות זגוגית בעין

כאשר מטופל מגיע אלינו עם תלונות על “זבובים בעיניים” או תופעות אחרות המעלות חשד לבעיה בעיניים, רופא העיניים מבצע אבחון מהיר. האבחון נעשה על ידי בדיקת עיניים במהלכה מוערך היקף הקרנית על מנת לוודא שאין קרע בעין. כאמור, ברוב המקרים לא יידרש טיפול כלשהו אלא אם כן עולה ממצא של קרע או דימום, או במקרים בהם המטופל שב לבדיקה נוספת עקב החמרה במצב.

במקרים בהם מאובחן קרע, רופא העיניים עשוי להמליץ על טיפול בצריבת לייזר סביב שולי הקרע או במקרים חמורים יותר על ניתוח רשתית בו מסירים את גוף הזגוגית מהעין. בכל מקרה, בתל אביב מדיקל סנטר תעברו את הבדיקה המקיפה ביותר ותקבלו את הייעוץ המיטבי למניעת כל פגיעה אפשרית בבריאות העין.

דילוג לתוכן