בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

גסטרואנטרולוג

גסטרואנטרולוג
גסטרואנטרולוג

גסטרואנטרולוג בתל אביב מדיקל סנטר

בתל אביב מדיקל סנטר עומד לשירותכם גסטרואנטרולוג מומחה, שמבצע בדיקות וטיפולים שונים הקשורים למערכת העיכול, בשילוב האמצעים המתקדמים והבדיקות האיכותיות ביותר.
גסטרואנטרולוגיה זהו אחד מתחומי הרפואה הפנימית המרכזיים והחשובים ביותר, המאופיין בבדיקות ובטיפולים המתקדמים ביותר בעולם הרפואה כיום. הרופא המתמחה בתחום זה נקרא גסטרואנטרולוג או גסטרולוג. בתל אביב מדיקל סנטר ניתן לקבוע תור לרופא גסטרואנטרולוג (גסטרולוג) כמו ד”ר עדי להב, ד”ר מאור להב – מומחים מהשורה הראשונה בתחומם. אנו מספקים מענה הן מרופאים ברמה הגבוהה ביותר, והן ממערך בדיקות וציוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
בעלי ביטוחים פרטיים וכן בעלי ביטוחים משלימים מתאימים, יכולים לקבוע תור אצל גסטרולוג פרטי מומחה בתל אביב מדיקל סנטר ולקבל החזר מלא או חלקי, בהתאם לתנאי הפוליסה.

מתי זקוקים לשירות של גסטרולוג?

גסטרולוג הוא רופא מומחה שעוסק בכלל המחלות והאבחונים הקשורים למערכת העיכול, מתחילתה ועד סופה – החל במחלות של הוושט, דרך הקיבה, התריסריון, המעי הדק, העיוור והגס ועד החלחולת ופי הטבעת. ישנם מצבים רבים בהם יש צורך בשירות ואבחנה של מחלות ובעיות מתחום גסטרואנטרולוגיה. ברוב המקרים הצורך עולה בעקבות סימפטומים של מחלות מערכת העיכול. הסימפטומים הללו יכולים להיות, בין השאר:

  • הקאות מתמשכות
  • שלשולים
  • דם בצואה או בהקאה
  • אבים בטניים
  • עצירות ושינויים אחרים ביציאות

קצת על תחומי העיסוק והמומחיות של גסטרואנטולוג

תחומי העיסוק של גסטרואנטרולוג מומחה הם ביצוע אבחנות הקשורות למערכת העיכול, ביצוע בדיקות שחלקן גם בעלות ערך טיפולי רב, והתאמת טיפול תרופתי וכללי מתאים למטופליו. סל הבדיקות בהן יכול להשתמש גסטרולוג לביצוע עבודתו הוא רחב יחסית, וכל בדיקה יכולה לשמש עבור מטרות אחרות, חלקן אבחנתיות וחלקן טיפוליות.
נרחיב מעט על כמה מהבדיקות החשובות ביותר בתחום, אותן ניתן לקבל כחלק מסל השירותים של תל אביב מדיקל סנטר:

  • גסטרוסקופיה: בדיקה אנדוסקופית, המתבצעת באמצעות מצלמה זעירה המורכבת על צינור מיוחד המוכנס למערכת העיכול העליונה. בדיקה זו מיועדת לאבחון וטיפול במחלות הוושט, הקיבה ובמקרים מסוימים גם התריסריון. בבדיקה זו ניתן לזהות היצרויות ושינויים מבניים במערכת העיכול העליונה, דליות בוושט, כיבים בקיבה ובתריסריון, סימנים של מחלת הצליאק ועוד. במקרים מסוימים ניתן לבצע גסטרוסקופיה טיפולית, במסגרתה גם מטפלים באופן חלקי או מלא במחלה שמזהים, ובכל מקרה נוטלים ביופסיה מהאזור החולה לביצוע בדיקה פתולוגית.
  • קולונוסקופיה: בדיקה אנדוסקופית של מערכת העיכול התחתונה, המיועדת לאבחון וטיפול במחלות החלחולת, המעי הגס והמעי הדק. אחד השימושים החשובים ביותר הבדיקה זו הוא לאיתור מוקדם וטיפול ראשוני בגידולים במעי הגס ובמערכת העיכול כולה. גידולים אלה מסתמנים במקרים רבים בתור פוליפים, ובדיקת קולונוסקופיה מאפשרת לנו לבצע הסרת גידולים/פוליפים ולקיחת ביופסיות ממערכת העיכול התחתונה, וכך גם לאבחן וגם לטפל בשלב מוקדם במחלה. מלבד זאת מדובר בבדיקה חשובה לאבחון של מחלות מעי דלקתיות כמו קרוהן וקוליטיס, וכן למחלות שונות של החלחולת (הרקטום) והמעי הדק והעיוור.
  • אבחון וטיפול בהליקובקטר: החיידק המוכר בתור הליקובקטר פילורי הוא אחד החשובים והמסוכנים ביותר, כשההסתמנות המרכזית שלו מתבטאת בתור כיבים בקיבה ובתריסריון. כיבים אלה יכולים גם לעבור התמרה סרטנית, וכאשר ישנה הדבקה לא מטופלת בחיידק הדבר יכול להוות סכנת חיים. משום כך, בדיקות לאיתור החיידק וטיפולים מתאימים הם חשובים מאוד במצב של הדבקה. הוכח כי טיפול אנטיביוטי המחסל את החיידק מוביל לרמיסיה מלאה בכיבים גם אם כבר הפכו למחלה גידולית של ממש. גסטרואנטרולוג מבצע בדיקת הליקובקטר פשוטה באמצעות נשיפה, ובמקרים מסוימים גם באמצעות בדיקה אנדוסקופית. במידה וישנה הוכחה לקיום החיידק, יותאם טיפול אנטיביוטי שמחסל אותו לאורך תקופה של מספר חודשים.
  • בדיקות מעבדה ובדיקה גופנית: ברפואה אין תחליף לבדיקה גופנית ולבדיקות מעבדה. בתל אביב מדיקל סנטר ישנו מערך מעבדתי מלא ומקיף, הכולל את כלל הבדיקות הרלוונטיות לאבחון מחלות במערכת העיכול. בדיקות אלה הן בעיקרון בדיקות דם, אם כי קיימות גם בדיקות רלוונטיות לצואה, שתן וכיח. מלבד זאת, בתל אביב מדיקל סנטר תקבלו טיפול אישי של גסטרולוג מומחה מהשורה הראשונה שיבצע בדיקה גופנית מלאה ורלוונטית ויקשיב לכל פרט שתמסרו לו, על מנת להשלים את התמונה הקלינית ולהתאים טיפול נכון.

גסטרואנטרולוג פרטי בתל אביב מדיקל סנטר – הבחירה הנכונה בשבילכם

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מציעים לכם טיפול של גסטרולוג פרטי, עם כל המערך הנלווה הנדרש לטובת הטיפול המיטבי בכם. מלבד גסטרואנטרולוג פרטי ברמה הגבוהה ביותר, תמצאו תחת קורת גג אחת מערך בדיקות וטיפולים שלם, שישלים את התמונה הקלינית שלכם, יספק אבחנה מדויקת, ויוכל גם להתאים לכם טיפול איכותי. כל זאת תחת מעטפת טיפולית אחת. אם אתם רוצים לקבוע תור אצל גסטרולוג פרטי – תל אביב מדיקל סנטר זו הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

דילוג לתוכן