רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

מיפוי שומות

עמוד הביתהמחלקה עור ומין › מיפוי שומות
מיפוי שומות
מיפוי שומות

מיפוי שומות בתל אביב מדיקל סנטר

במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר תוכלו להזמין תור למיפוי שומות אצל רופא עור מומחה. מיפוי שומות מהווה בדיקה חשובה מאוד בתחום רפואת העור, שתפקידה לגלות בשלב מוקדם מצבים שיכולים להתפתח לסרטן העור (מלנומה). הבדיקה מתבצעת על ידי דרמטולוג מומחה ובסיוע של מכשור טכנולוגי מתקדם. זאת כחלק משירותי מחלקת עור ומין בתל אביב מדיקל סנטר, שמציעה למטופלינו בדיקות, ייעוצים וטיפולים בתחום רפואת העור הקלינית והאסתטית גם יחד.
בין הבדיקות והטיפולים שניתן לקבל במחלקת העור והמין ניתן לציין דוגמאות כמו הסרת שומות (לאחר בדיקתן והמיפוי שלהן), הסרת נגעי עור, טיפול באקנה, הסרת נקודות חן, ביופסיה עור לאבחנה פתולוגית של נגעים חשודים, וכמובן גם טיפולים אסתטיים מסוגים שונים לשיפור איכות החיים של המטופל. את התור ניתן להזמין אצל המומחים של תל אביב מדיקל סנטר, בכיסוי מלא או חלקי עבור בעלי ביטוחי בריאות פרטיים וביטוחים משלימים מתאימים.

מדוע צריך לבצע מיפוי שומות, ולמי הוא רלוונטי?

מיפוי שומות היא בדיקה שרלוונטית עבור מטופלים ומטופלות שמוגדרים בסיכון גבוה לתחלואה בסרטן העור (מלנומה). מטופלים אלה הם בדרך כלל אנשים בעלי כמות גדולה של נקודות חן ושל שומות, באזורים שונים בגוף ובכיסוי נרחב יחסית. במצב זה, קשה יחסית לזהות גדילה חריגה של נקודת חן או שומה נקודתית אחד, ולכן קשה גם להבין מתי הסיכון להתמרה סרטנית של אחד הנגעים מתרחשת. חשוב מאוד לזכור, שהרוב המוחלט של השומות ונקודות החן לא יעברו לעולם התמרה סרטנית ומדובר במצב שפיר לחלוטין. עם זאת, ברגע שישנו ריבוי של שומות, הסיכוי שכל אחת מהן בנפרד תעבור בסופו של דבר התמרה סרטנית הולך וגדל, פשוט משום שיש יותר נגעים שיכולים לעבור התמרה שכזאת.
מטופלים אלה, כמו גם מטופלים עם היסטוריה אישית או משפחתית של מלנומה, צריכים להיות במעקב קבוע אחרי מצב הנגעים העוריים שלהם. עבורם, יותר מכל אחד אחר, יש לבצע מיפוי שומות באופן קבוע.

כיצד מתבצע מיפוי שומות?

מיפוי שומות שלם ומלא מתבצע בתהליך שכולל שלושה חלקים, שכל אחד מהם חשוב עבור דיוק הבדיקה ויכולת המעקב המיטבי אחרי מצב השומות והתפתחותן.
השלב הראשון הוא בדיקה בעין בלתי מזוינת של דרמטולוג, שבוחן בעיניו את כלל השומות על גוף המטופל, ומסמן באמצעות עט את השומות החשודות מבחינתו.
השלב השני הוא צילום מקיף של כלל גוף המטופל (למעט האזור הגניטלי, אלא אם יש סיבה ספציפית לכך) באמצעות מצלמה מיוחדת ברזולוציה גבוהה, שמאפשרת להתמקד בכל אחת מהשומות בהמשך הבדיקה.
השלב השלישי הוא השוואה של השומות המצולמות לתצלום הקודם שנעשה במיפוי השומות הקודם. כך ניתן להעריך האם הייתה גדילה משמעותית או שינוי משמעותי במרקם או בצבע של שומה חשודה, ולהחליט בהתאם אם יש צורך לקחת ביופסיה, להסיר או להתחיל טיפול אחר.
התהליך כולו מתבצע באמצעות מכשור ברמה הגבוהה ביותר, ודרך עין מנוסה של רופאי עור שיודעים להבחין היטב במצבים חשודים אצל המטופלים.

תל אביב מדיקל סנטר – שירות וטיפול ברמה הגבוהה ביותר בתחום רפואת העור

מטופלים שנמצאים בסיכון גבוה להתמרה סרטנית למלנומה, בעקבות ריבוי שומות או בעקבות סיפור משפחתי, נדרשים לטפל במרפאת עור ברמה הגבוהה ביותר. כזו שלא תשאיר מקום לטעויות ושתבצע את מיפוי השומות בצורה מקצועית ובאופן קבוע, תוך היכרות מעמיקה עם המטופל. בתל אביב מדיקל סנטר תזכו בדיוק בזה – מיטב רופאי העור במרפאת העור ומין אצלנו, עם מכשור טכנולוגי מתקדם ברמה הגבוהה ביותר, ועם הקפדה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר, הן של בדיקה והן של טיפול. כל זה קורה תחת קורת גג אחת של מרכז רפואי יוקרתי ו מקצועי במיוחד.

דילוג לתוכן