בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

הסרת שומות

עמוד הביתהמחלקה עור ומין › הסרת שומות
הסרת שומות
הסרת שומות

הסרת שומות בתל אביב מדיקל סנטר

אם אתם זקוקים לטיפול של הסרת שומות, בתל אביב מדיקל סנטר עומדת לשירותכם מחלקת דרמטולוגיה ברמה הגבוהה ביותר, הכוללת טיפול זה וטיפולים נוספים מהעולם הרפואי והאסתטי של רפואת העור. אצלנו תוכלו לקבוע פגישה עבור בדיקת מיפוי שומות וכן הסרת שומות אצל רופא עור מומחה, כמו גם בדיקות וטיפולים אחרים שיכולים להיות נחוצים לכם, כדוגמת:

מהי שומה, ומתי צריך להסיר שומות?

שומה, בפני עצמה לא מהווה ממצא בעייתי או מטריד מבחינה רפואית. שומות, שידועות רפואית גם בתור נבוס, הן נגעים עוריים שברוב המוחלט של המקרים נושאות אופי שפיר לחלוטין. עם זאת, לכל שומה, ובעיקר לשומות גדולות ובעלות תכונות ייחודיות, יש סיכון לעבור התמרה סרטנית ולהפוך למלנומה – סרטן העור. שומות שצריכות להעלות חשד כממצא בעייתי יכולות להיות שומות מגרדות במיוחד, שומות שמתחילות לדמם באופן ספונטני, שומות שגדלות באופן ניכר לאחר שהיו בגודל מסוים לאורך זמן רב, שומות בעלות גבול לא ברור עם העור שעליו הן ממוקמות, שומות לא סימטריות (אם מותחים “קו אמצע” במרכזן, שני הצדדים לא סימטריים זה לזה), שומות גדולות מ-6 מ”מ, וכן שומות בעלות גוון ייחודי (אדום, כחול, אפור). כאשר יש למטופל שומה או שומות בעלות אחת או יותר מהתכונות שציינו, בדרך כלל זהו סימן שיש להסירן.
עוד סיבה טובה לא פחות לבצע הסרת שומות נעוצה באסתטיקה. על אף שבתקופות מסוימות ובמקומות מסוימים בעולם שומות נחשבו כסמל סטטוס שדווקא מוסיף ליופי, אנשים רבים כיום מוצאים שומות כגורם שפוגע באסתטיקה ובביטחון העצמי שלהם. בין אם מדובר בשומה גדולה במיוחד, או בשומה במיקום בולט ומפריע במיוחד – יש כאלה שיעדיפו להסיר את השומה שמפריעה להם אסתטית. גם במצב זה, הם יופנו לאפשרות של הסרת שומות במסגרת מרפאת עור.

כיצד מתבצעת הסרת שומות?

יש שלוש דרכים מרכזיות לביצוע הסרת שומות:

  1. ניתוח – ניתוח להסרת שומה הוא ניתוח מזערי, שמתבצע בהרדמה מקומית, בדרך כלל בקליניקה של הרופא ולא בחדר ניתוח של ממש, ובלי צורך באשפוז. בניתוח עצמו מתבצעת הסרה של השומה באמצעות סכין כירורגית, ובדרך כלל גם נלקחת חתיכה קטנה ממנה לטובת ביופסיה עורית, כאשר ישנו חשד לכך שמדובר בשומה עם פוטנציאל סרטני. לאחר מכן, תופרים את אזור השומה, ומסירים את התפרים לאחר חמישה עד עשרה ימים. אין צורך באשפוז או בהתאוששות.
  2. מחט חשמלית – ניתן לצרוב את השומה באמצעות מחט חשמלית וכך להסיר אותה באופן מלא. באפשרות זאת לא ניתן לקחת דגימה מהשומה, ולכן משתמשים בה רק כאשר אין שום חשד שמדובר בשומה שעברה התמרה למלנומה. המחט החשמלית, בדומה לניתוח, יכולה להשאיר צלקת קטנה, ולכן לא תמיד תתאים להסרה של שומות בפנים ובאזורים בולטים נוספים.
  3. לייזר – הסרת שומות בלייזר היא אפשרות מתקדמת שעושה שימוש באמצעים טכנולוגיים ברמה הגבוהה ביותר. בשיטה זו צורבים את השומה באמצעות חשיפה לאור הלייזר הממוקד. הפעולה לא משאירה צלקת אלא רק אדמומיות או התכהות מסוימת, שחולפות לרוב כעבור מספר ימים.

בתל אביב מדיקל סנטר – הסרת שומות ועוד מגוון טיפולים בתחום רפואת העור

בתל אביב מדיקל סנטר תוכלו לקבוע תור לרופא עור מומחה במסגרת מרפאת עור ומין, עבור בדיקה מקיפה, מיפוי שומות ובמידת הצורך גם הסרת שומות. אם יש צורך בלקיחת ביופסיה, ניתן יהיה לבחון אותה במעבדה הפתולוגית שבמרכז שלנו. כמו בכל תחום אחר, גם כאן המרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר מציע שירות כולל ומלא, והכל תחת קורת גג אחת ובצורה נוחה שמתאימה לכל מטופל ומטופלת.

דילוג לתוכן