רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

הסרת נגעים

עמוד הביתהמחלקה עור ומין › הסרת נגעים

טיפול הסרת נגעים בתל אביב מדיקל סנטר

במחלקת עור ומין במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים טיפולי הסרת נגעים ושומות.  הסרת שומות ונגעי עור נעשית במקצועיות על ידי רופא עור מומחה ובעל ניסיון רב, ובעזרת המכשור המתקדם ביותר

הסרת נגעים
הסרת נגעים

בתחום.

טיפול הסרת נגעים ושומות במרכז שלנו כולל:

  • אבחון יסודי
  • שליחת דגימה מהנגע לבדיקת מעבדה
  • טיפול בנגע/שומה באמצעות השיטה הנמצאת על ידי רופא העור כמתאימה ביותר למטופל ולנגע.

בדומה לכל טיפול בכל תחום רפואי המתבצע אצלנו בתל אביב מדיקל סנטר, גם טיפול הסרת נגעים מתקיים באווירה הנינוחה של המרכז, בדיסקרטיות מלאה, ותוך הסתייעות בצוות אדיב המעניק יחס אישי ומענה לכל צרכי המטופל.

חשיבותו של טיפול להסרת נגעים

לכל אחד מאיתנו יש נגעי עור למיניהם – שומות, יבלות, גידולי עור, נקודות אדומות ועוד (בשונה מפצעי אקנה). למרות שהנגעים שפירים ברובם, הם עלולים להוות לעיתים מטרד אסתטי וכן להפריע בזמן גילוח, בחיכוך עם בגד וכיו”ב. לעיתים רחוקות יותר מדובר בנגעים טרום סרטניים או סרטניים, שלרוב  מאופיינים בשינוי צורה וצבע, גדילה, גרד, התכייבות, אסימטריה, דימום או כאב. לפיכך, כאשר ישנו חשד לנגע בעייתי או כשהנגע מפריע בחיי היומיום יש לפנות מוקדם ככל האפשר לבדיקת אבחון אצל רופא עור, ולעבור הסרה של הנגע במידת הצורך. הזנחה של נגעי עור או העדר אבחון במקרים מסוימים עלולים להביא לנזק בלתי הפיך.

שיטות הטיפול בהן אנו נוקטים להסרת נגעי עור

במרפאת העור שלנו רופא העור מבצע טיפול הסרת נגעים באחת מהשיטות הבאות:

  • צריבה בחנקן נוזלי – התזת חנקן נוזלי על הנגע גורמת להקפאת התאים ולהמתתם. לאחר הצריבה מופיעות כוויות קור בצורת שלפוחיות, בהמשך האזור מגליד ותוך שבוע-שבועיים צומח עור חדש. מדובר בשיטת טיפול פשוטה ויעילה אך היא מתאימה בעיקר לנגעים שטחיים.
  • כריתה – כריתת נגע נעשית בעזרת סכין ניתוח (סקלפל) והוא נכרת עם שוליים בריאים מעבר לו. הכריתה היא עד עומק הרקמה התת עורית. לרוב שמים “פרפרים” לאיחוי החתך והם נופלים מעצמם.
  • גילוח – גילוח של הנגע מבסיסו בעזרת סקלפל וצריבת הבסיס במחט חשמלית. לאחר הסרת הנגע נוצר על העור גלד שנושר תוך שבוע-שבועיים ומפנה מקומו לעור חדש שצומח במקום. השיטה מתאימה רק לנגעים שבולטים מעל העור. היתרון של גילוח לעומת כריתה הינו אסתטי ומתבטא בצלקת זניחה, מאידך החיסרון הוא שאחוז החזרה של הנגע גדול יותר מאשר בכריתה.
  • צריבה בחומרים כימיים – גם שיטה זו מתבססת על גרימת כווייה בעזרת חומרים שצורבים נגעים טרום סרטניים באופן סלקטיבי.

היתרון בביצוע הסרת נגעים בתל אביב מדיקל סנטר

במקרים רבים, בעיקר כשמדובר בנגעי עור חשודים, חשוב לקבוע תור דחוף לצורך אבחון הנגעים וקבלת טיפול מתאים להסרתם. בתל אביב מדיקל סנטר ניתן לבצע את האבחון והטיפול לא דיחוי וללא המתנה בתורים ארוכים. כמו כן, הנבדקים יכולים ליהנות משירותי המרכז השונים הניתנים תחת אותה קורת גג, וכוללים בדיקות מעבדה לרבות בדיקות דם ושתן וייעוץ מטעם מומחים רפואיים שונים במידה ורופא העור ימצא לנכון להפנות לרופא אחר. יצוין כי למחזיקי ביטוח פרטי/משלים יש אפשרות בדרך כלל לקבל החזר מלא/חלקי על עלות הטיפול.

רופאים

דילוג לתוכן