בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

הולטר

הולטר
הולטר

בדיקת הולטר בתל אביב מדיקל סנטר

הולטר (Holter Monitor, מוניטור הולטר) היא סוג של בדיקה בעלת תתי סוגים רבים, שאת כולם ניתן לבצע במחלקת קרדיולוגיה של תל אביב מדיקל סנטר. בדיקות אלה, שהן חשובות ומדויקות, מתבצעות ומפוענחות על ידי קרדיולוג או קרדיולוג ילדים.
ניתן לבצע בדיקת הולטר בתל אביב מדיקל סנטר בכיסוי מלא או חלקי עבור בעלי ביטוחי בריאות משלימים מתאימים או בעלי ביטוחים פרטיים.
מלבד בדיקת הולטר, ניתן לתאם אצלנו גם בדיקות קרדיולוגיות נוספות כמו בדיקת אקו לב, בדיקת אקו לב במאמץ, אקו לב עוברי או ארגומטריה.

כל הבדיקות הולטר ניתן לקבוע או מיידי או מקסימום תוך 48 שעות

מחיר בדיקות הולטר

מחיר הולטר לב 5 חיבורים 24 שעות – 830 ש״ח

מחיר הולטר לב 12 חיבורים 24 שעות – 990 ש״ח

מחיר הולטר לחץ דם 24 שעות – 720 ש״ח

לקבוע תור לכל סוג של בדיקת הולטר
לקבוע תור לכל סוג של בדיקת הולטר
037712804

מה זה בדיוק בדיקת הולטר?

בדיקות מסוג הולטר (Holter Monitoring, מוניטור הולטר) מתעדות פרמטר מסוים לאורך זמן ממושך, בדרך כלל יממה אך לעיתים גם יותר. הבדיקות מתבצעות ע”י חיבור מכשיר המדידה (מיד נפרט על איזה מכשירים מדובר) למטופל, ולאחר מכן חיבורו למוניטור מיוחד שמודד את מדדי הבדיקה לאורך כל משך הבדיקה. בסיום הבדיקה הרופא מקבל פלט מדויק על המדדים הממוצעים ועל מדדי הקצה. כך, ניתן לקבל תיאור מדויק של מצבו הבריאותי של המטופל ולהתאים לו טיפול מיטבי.
כעת נבין אילו בדיקות הולטר קיימות ולמה משתמשים בהן.

בדיקת הולטר לב – למה משמשת ואיך מתבצעת?

בדיקת הולטר לב היא בדיקה בה מחברים מוניטור אק”ג למטופל לאורך 24, 48 או 72 שעות. הבדיקה עוקבת אחר פעילות הלב לאורך זמן ממושך זה, ומתעדת הן את הפעילות הממוצעת והן הפרעות קצב שונות שנרשמות לאורך הבדיקה, ואת המועד המדויק שלהן. באמצעות הולטר אק”ג זה ניתן לקבל תמונה מדויקת של הפעילות הלבבית של המטופל, ולאתר הפרעות קצב.
בדיקה זו יכולה להתבצע באמצעות אחד משני מכשירים:

  • הולטר לב 5 חיבורים – המכשיר מחובר ב-5 חיבורים (לידים) למטופל, ומתעד את הפרעות הקצב המרכזיות, אך לא בעיות קרדיווסקולריות או בעיות בעורקים הכליליים שאינם מכוסים על ידי 5 החיבורים.
  • הולטר לב 12 חיבורים – המכשיר מחובר ב-12 חיבורים מלאים למטופל, כך שמתקבלת תמונה מלאה ואיכותית שמעניקה את כל המידע על הפעילות הלבבית של המטופל. בתל אביב מדיקל סנטר משתמשים בבדיקה זאת.

בדיקת הולטר לחץ דם – למה משמשת ואיך מתבצעת?

הולטר לחץ דם היא בדיקה בה מחברים מד לחץ דם לזרוע של המטופל, ומכשיר ההולטר מתעד את לחץ הדם של המטופל לאורך 24 או 48 שעות. הבדיקה נותנת פלט של לחץ דם ממוצע לאורך כל זמן הבדיקה, וכן של שינויים ספציפיים יחסית למדדים של לחץ דם תקין המתועדות לאורכה. בדיקה זו נותנת תמונה מדויקת לגבי לחץ הדם של המטופל, ומשמשת לאבחון והתחלת טיפול של יתר לחץ דם.

בדיקת הולטר 24 שעות

מרבית בדיקות ההולטר, לחץ דם או לב, מתבצעות לאורך 24 שעות מה שנותן אינדיקציה מדויקת לגבי המדדים הנבדקים במטופל.

בדיקת הולטר 48 שעות

כאשר ישנו חשד להפרעת קצב אקראית ולא שכיחה, או שמדדי לחץ הדם שנמדדים לאורך 24 שעות לא תואמים לקליניקה והסימפטומים של המטופל – ניתן לבחור באפשרות של חיבור מכשיר ההולטר ל-48 שעות.

בדיקת הולטר 72 שעות

בדיקת הולטר 72 שעות היא נדירה, וקיימת רק בהולטר לב ולא בלחץ דם. בדיקה זו תתבצע כאשר ישנו חשד גבוה במיוחד להפרעת קצב אקראית שלא מתרחשת בכל יום אך עדיין יכולה לסכן חיים, והיא לא אותרה בבדיקה של 24 או 48 שעות.

בדיקת הולטר בתל אביב מדיקל סנטר

אם אתם צריכים לבצע כל סוג של הולטר (Holter Monitoring, מוניטור הולטר) ורוצים לוודא שהבדיקה תתבצע בצורה המקצועית ביותר עם התוצאות המדויקות ביותר והרופאים המיומנים ביותר – קבעו תור לבדיקה פרטית בתל אביב מדיקל סנטר. אנחנו עובדים עם מכשירי הולטר חדישים ועם קרדיולוגים מהשורה הראשונה, בכדי לקבוע באופן מדויק את האבחנה ולהתאים לכל מטופל טיפול מיטבי – והכל תחת קורת גג אחת.

קרדיולוגיה רופאים

דילוג לתוכן