בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

שלפוחית כאובה

עמוד הביתמחלקת אורולוגיה › שלפוחית כאובה
שלפוחית כאובה
שלפוחית כאובה

אבחון, ייעוץ וטיפול בשלפוחית כאובה בתל אביב מדיקל סנטר

טיפול בשלפוחית כאובה נעשה במסגרת השירותים הניתנים במחלקה האורולוגית של המרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר. הטיפול המתבצע על ידי אורולוג מומחה כולל  בדיקה מקיפה, לרבות בדיקות  מעבדה המתבצעות במקום, אבחון, ייעוץ והמלצות לטיפול.

כמו כל שירות אחר שניתן במרכז הרפואי, גם הנושא של שלפוחית כאובה מטופל במלוא המקצועיות והקפדנות, תוך שימוש בשיטות, הציוד והחומרים העדכניים ביותר בתחום האורולוגיה. צוות המרכז עומד לרשותם של המטופלים בכל שאלה ובקשה עם נכונות מלאה לעשות כל שנדרש על מנת שיחושו בטוחים ונינוחים.

מהי שלפוחית כאובה?

שלפוחית כאובה הינה מחלה כרונית דלקתית של שלפוחית השתן שאינה מלווה בזיהום. אנשים הסובלים מהמחלה מתלוננים על תסמינים שונים וביניהם כאבים בבטן תחתונה, צורך לדחיפות במתן שתן כמו שחשים במקרי שלפוחית רגיזה, צריבה בזמן ההשתנה ולעיתים גם כאבים בנרתיק, לאורך השופכה או בפי הטבעת. שלפוחית כאובה שאינה מאובחנת בזמן עלולה לפגוע באיכות החיים לאורך שנים. המחלה נפוצה יותר בקרב נשים.

חשיבות האבחון והטיפול בשלפוחית כאובה

אחת הבעיות המרכזיות של אנשים הסובלים מבעיית שלפוחית כאובה היא חוסר אבחנה בזמן, מה שגורר המשך מיותר של הסבל לטווח ארוך. חוסר האבחון נובע בעיקר ממודעות נמוכה לקיום הבעיה ומפרשנות מוטעית של התוצאות השליליות בתרבית השתן. פעמים רבות, אנשים עם שלפוחית כאובה מטופלים בתרופות נגד זיהומים, שאינן אפקטיביות, מכיוון שמדובר בדלקת שאינה על רקע זיהומי. כיום, כשהמודעות לבעיית השלפוחית הכאובה גבוהה יותר, ניתן לאבחן אותה ולטפל בה בצורה הולמת אחת ולתמיד. לפיכך, בכל מקרה בו עולה חשד לדלקת בדרכי השתן, חשוב מאוד להגיע בהקדם לאבחון.

דרכי הטיפול שאנו מציעים במקרי שלפוחית כאובה

עם הגעתכם למרפאה האורולוגית של תל אביב מדיקל סנטר, תתקבלו על ידי האורולוג שיבדוק אתכם ויקבל מכם מידע על הבעיה. בהתאם לממצאי המפגש, יבוצעו בדיקות שונות לשלילת מחלות בעלות תסמינים דומים ולאישוש האבחנה של שלפוחית כאובה. במידה והרופא מבצע אבחנה ברורה, הוא ימליץ לכם על דרכי טיפול שונות תוך התחשבות בחומרת הבעיה ובהתנהלות של כל אדם לגופו.

האורולוג עשוי להמליץ על טיפול תרופתי, שטיפות כיס השתן בחומרים מיוחדים, הפנייה לפיזיותרפיה של רצפת האגן, הפנייה לתזונאית לשינוי התפריט ועוד. כאשר הבעיה חמורה יחסית, יוצע טיפול של חימום שלפוחית השתן, הזרקת בוטוקס לשלפוחית או טיפול בתא לחץ. במקרים נדירים, כאשר הכאב אינו ניתן לשליטה, יישקל ניתוח כריתת שלפוחית.

היתרון שלכם בפנייה לתל אביב מדיקל סנטר

כשתפנו למרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר במקרה של חשד לשלפוחית כאובה, אתם עשויים להרוויח יתרונות רבים. היתרון המשמעותי ביותר הוא הטיפול האיכותי שכולל בדיקות אבחון, ייעוץ וטיפול – הכל תחת אותה קורת גג. מכיוון שהמרכז מצויד במעבדת בדיקות ובמחלקות רפואיות שונות, תוכלו לחסוך לעצמכם ריצות מיותרות למכונים ולרופאים שונים, ולזכות בטיפול מהיר וכוללני.

אורולוגיה רופאים

דילוג לתוכן