רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

אורופלומטריה

עמוד הביתמחלקת אורולוגיה › אורופלומטריה
אורופלומטריה
אורופלומטריה

בדיקת אורופלומטריה בתל אביב מדיקל סנטר

אורופלומטריה (Uroflowmetry) היא בדיקה אורולוגית אותה ניתן לבצע במסגרת מחלקת אורולוגיה של תל אביב מדיקל סנטר. מטרת הבדיקה היא הערכת מערכת השתן על ידי מדידת עוצמת זרימת השתן של המטופל באמצעות מכשור מיוחד. הבדיקה מסייעת באבחנה של מחלות אורולוגיות שונות, כמו:

את הבדיקה ניתן להזמין דרך המחלקה האורולוגית בתל אביב מדיקל סנטר, וניתן להזמין גם בדיקות אורולוגיות נוספות כמו אורודינמיקה (שהיא למעשה בדיקת אורופלומטריה מורכבת), בדיקת אולטרסאונד (אולטרסאונד אשכים ו/או אגן) או בדיקת PSA לסיוע באבחנת מחלות הערמונית. את הבדיקות ניתן להזמין דרך תל אביב מדיקל סנטר בכיסוי מלא או חלקי עבור בעלי ביטוחים משלימים מתאימים וביטוחי בריאות פרטיים.

לקבוע תור לבדיקת אורופלומטריה
לקבוע תור לבדיקת אורופלומטריה
037712804

אילו מטופלים צריכים לבצע בדיקת אורופלומטריה?

במרבית המקרים, מטופלים יופנו לביצוע של בדיקת אורופלומטריה כאשר הם חווים סימפטומים של בריחת שתן או של הפרעות אחרות במתן שתן. הבדיקה מתבצעת לאחר בדיקת אורולוג בה אובחנה הפרעה במתן שתן, מתוך רצון להעריך את תפקוד מערכת השתן, ובהתאם לכך לנסות להגיע לאבחנה בנוגע לגורם לה. ההפרעה במתן השתן יכולה להיות בריחת שתן, אך גם אצירת שתן, דחף השתנה מוגבר, זרם שתן חלש או חריג ועוד. יש לשים לב לכך שבדיקת אורופלומטריה היא לא בדיקה אבחנתית שיכולה לאבחן בדיוק את הגורם להפרעה במתן השתן, אלא רק לאשר את ההפרעה עצמה ולהעריך את חומרתה.

פרופסור אלכסנדר ציביאן
מומחה בכירורגיה אורולוגית
לקבוע תור 03-7712804

כיצד מתבצעת בדיקת אורופלומטריה? כל מה שצריך לדעת

בדיקת אורופלומטריה היא בדיקה לא פולשנית המתבצעת באמצעות התרוקנות ספונטנית של המטופל לתוך מכשיר מדידה מיוחד, בצורת אסלה, שמודד את עוצמת זרם ההתרוקנות לאורך כל שלבי ההתרוקנות. הבדיקה לא דורשת הכנה מיוחדת מבחינת טיפול תרופתי, אשפוז או מתן חומרים כלשהם כהכנה לבדיקה, אך יש לה דגש חשוב מרכזי אחד – יש לבצע אותה עם שלפוחית שתן מלאה. משום כך, לפני כל בדיקת אורופלומטריה המטופל יתבקש לשתות לפחות 5-6 כוסות מים מלאות, ולהמתין בסבלנות עד שירגיש ששלפוחית השתן שלו מלאה לחלוטין. רק כך ניתן לקבל התרוקנות מלאה שתאפשר להעריך בצורה מדויקת הפרעה במתן השתן. בכל מצב אחר, שלפוחית מלאה באופן חלקי יכולה להוביל לטעות בתוצאות הבדיקה.
במהלך הבדיקה עצמה, המטופל יתבקש להתרוקן לתוך האסלה המיוחדת המודדת את עוצמת זרם ההתרוקנות. תוצאות הבדיקה יוצאות בצורה של גרף, אותו אורולוג יכול לפענח עבור הערכה מדויקת יותר של תפקוד מערכת השתן של המטופל. לאחר הבדיקה ובהתאם לתוצאותיה יתכן כי הרופא ירצה להתקדם לבדיקה מורכבת יותר של הערכת תפקוד מערכת השתן – בדיקת אורודינמיקה מורכבת. בדיקת אורופלומטריה לא דורשת אשפוז ואין ממנה כל התאוששות. אין לה תופעות לוואי כלל, משום שהיא דורשת אך ורק התרוקנות רגילה.

בדיקת אורופלומטריה במחלקת האורולוגית של תל אביב מדיקל סנטר

בדיקת אורופלומטריה היא בדיקה באמצעות ניתן להעריך הפרעות שונות במערכת השתן של המטופל, ומטבע הדברים היא מתבצעת במסגרת המחלקה האורולוגית בתל אביב מדיקל סנטר. דרך מחלקה זו ניתן לתאם מגוון רחב של בדיקות, פגישה ובדיקה של אורולוג מומחה וכן לקבל את הטיפול המיטבי לאחר קבלת האבחנה המדויקת. את כל זה ניתן לעשות תחת קורת גג אחת. בכל בעיה אורולוגית הקשורה למתן שתן, פנו עוד היום לתל אביב מדיקל סנטר.

אורולוגיה רופאים

דילוג לתוכן