רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

נוירולוגיית ילדים

עמוד הביתבלוג › נוירולוגיית ילדים

המערכת העצבית של ילדים הנה מערכת מורכבת המתפתחת מיום ליום. בדומהלתפקוד הנוירולוגי של מבוגרים, גם אצל ילדים מתפתחים בעיות וליקויים נוירולוגים המתבטאים בצורות שונות כגון הפרעות מוטוריות, ליקויי

נוירולוגיית ילדים
נוירולוגיית ילדים

למידה, כאבי ראש וכד’. מחלקת נוירולוגית ילדים במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר נועדה לתת מענה מקצועי לכל סוגי הבעיות הנוירולוגיות בקרב ילדים, עם צוות מומחים מקצועי הפועל במרכז, מכשור מתקדם ועוד. במחלקה הנוירולוגית לילדים מאבחנים את המחלות הבאות:

אפילפסיה: אפילפסיה נחשבת לאחת מהמחלות הנוירולוגיות הנפוצות בקרב ילדים. המחלה נובעת מתפקוד לקוי של מערכת העצבים, ומתבטאת בפרכוסים. 

אבחון וטיפול בבעיות מוטוריות: בעיות מוטוריות שונות כגון איחור בהליכה, מגושמות מוטורית או מתח שרירים מוגבר/ירוד הן בעיות שמקורן במוח. אבחון וטיפול בבעיות אלו מתבצעים על ידי נוירולוג מומחה בתחום נוירולוגיית ילדים.

הפרעות שפה: הפרעות שפה מתבטאות בדיבור לקוי, איחור בדיבור, גמגום או בעיות שמיעה על רקע לקות עצבית כלשהי. בעיות אלו מקורן בתפקוד עצבי לקוי במוח, ואבחון מוקדם של בעיות אלו עשוי למנוע התפתחות מאוחרת או לקויה של השפה והדיבור של הילד בעתיד.

תסמונות: אבחון תסמונות שונות כגון תסמונת רט, תסמונתאנגלמןותסמונתדאון  ניתנות לאבחון באמצעות בדיקות נוירולוגיות. בדרך כלל תסמונות אלו מתגלות בגילאי ינקות, ולכל המאוחר בגילאי שנתיים-שלוש.

מחלקת נוירולוגית ילדים של תל אביב מדיקל סנטר זמינה עבורכם 24/7 לבדיקות, קביעת תורים וטיפול רפואי מקצועי. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת תור ולפרטים נוספים.

מחלקת נוירולוגיה רופאים

דילוג לתוכן