רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

מאיזה גיל אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר?

עמוד הביתבלוג › מאיזה גיל אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר?

הרצון לבצע הסרת שיער בלייזר מתחיל בגיל צעיר

אנחנו חיים כיום בתקופה שבה טיפולים אסתטיים הם עניין שבשגרה. גם נשים צעירות מאוד כבר מבצעות טיפולים כמו עיצוב שפתיים, הרמת גבות ועוד. אפילו מילוי קמטים כבר אינו נחלתן הבלעדית של נשים מבוגרות.

מאיזה גיל אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר
מאיזה גיל אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר

אחד הטיפולים הפופולריים ביותר שנעשים כבר בגיל צעיר הוא הסרת שיער בלייזר. נערות מתבגרות רבות, שעירות יותר או פחות, מתחילות להסיר שיער באמצעים שונים כמו גילוח ושעווה כבר בגיל בת מצווה ולעיתים אף לפני כן. חלקן מעוניינות להיפטר מהשיער המיותר באמצעות הסרת שיער בלייזר, כדי להימנע מהטיפולים התכופים וליהנות מעור חלק משיער לטווח ארוך. לעיתים גם ההורים נוטים להיעתר לרצון הזה. עם זאת רצון לחוד וכדאיות לחוד.

 

מתי אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר?

השאלה איננה מתי אפשר להתחיל להסיר שיער בלייזר, אלא מתי כדאי, משתלם ונכון להתחיל. האפשרות קיימת בכל גיל, טכנית וחוקית. אין שום איסור חוקי ואין הגבלה כלשהי מצד משרד הבריאות לגבי הגיל שבו ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר, מכיוון שמדובר בטיפול קוסמטי ולא בהליך רפואי. בכל העולם לא קיימת התוויה נגד השימוש בלייזר לפני גיל 20. את הגבולות במקרה הזה צריך להציב כל אחד לעצמו, או ההורים כאשר מדובר בילדים. אצל נשים, מומלץ להתחיל טיפולי הסרת שיער בלייזר  בכל אזורי הגוף החל מגיל 20-19. אצל גברים ההמלצה היא להתחיל אפילו מאוחר יותר. הסיבות לכך הן גם פיזיולוגיות וגם חברתיות-רגשיות.

 

למה לא כדאי להתחיל הסרת שיער בגיל התבגרות?

הסרת שיער בלייזר אינה אפקטיבית אם היא מתבצעת בגיל צעיר מדי, לפני שהגוף משלים את צמיחת השיער שלו. טכנולוגיית הלייזר מבוססת על עיקרון של שערה שמעבירה אנרגיית חום, ולכן לא ניתן למנוע בעזרתה התפתחות של זקיקי שיער חדשים. אצל נערות לפני גיל 19 עדיין לא הסתיימה צמיחת השיער בגוף, הן עוברות עדיין שינויים הורמונליים שמשפיעים על התפתחות הזקיקים וצמיחת השיער.  לכן, נערה שעוברת טיפול הסרת שיער בלייזר, עלולה להתאכזב שכן השיער עלול לחזור ולצמוח, לעיתים אפילו באופן מוגבר יותר. אצל נערים השינוי ההורמונלי משמעותי יותר מבחינת תהליך צמיחת השיער בגוף. תהליך זה קשור להורמון הטסטוסטרון הגברי, שרמתו עולה במהלך גיל ההתבגרות וממשיכה לעלות גם לאחר גיל 20.

מעבר לנושא השלמת הצמיחה, טיפולי לייזר הנעשים על שיער בתולי ופלומתי הם חלשים יותר ויעילים פחות. בגיל בוגר יותר, גם השיער בוגר ועבה ויותר – מה שעשוי לתרום להצלחת הטיפול.

סיבה נוספת להמתין עם הסרת שיער בלייזר לגיל המתאים, קשורה לעניין המוכנות הרגשית והחוסן הנפשי. ילדה בת 12 לרוב תתקשה יותר לעבור תהליך שכרוך בכאב, מה גם שהטיפול מתבצע באזורים אינטימיים. ללא ספק, זהו הליך שמתאים יותר לצעירה בת 20 ומעלה.

באותה מידה, מומלץ להמתין גם עם טיפולים אסתטיים אחרים כמו עיבוי שפתיים או הרמת גבות, עד שהפנים והגוף משלימים את הצמיחה והשינויים.

 

בינתיים אפשר להסתפק בשיטות אחרות להסרת שיער

לא מומלץ להסיר שיער בלייזר לפני גיל 20-19, אך בהחלט חשוב להסיר שיער בשיטות הביתיות המקובלות כמו גילוח ושעווה, כאשר הדבר פוגע במתבגרים. אין סיבה להסתובב עם רגשות בושה וחוסר ביטחון כתוצאה משיעור יתר או מכל רמת שיעור שמפריעה לילדה-נערה ומעיבה על התנהלותה החברתית. כיום ניתן לראות אפילו בנים בגיל בר מצווה שמסדרים גבות. המודעות לאסתטיקה מבורכת אך גם במסגרתה חשוב להציב גבולות.

דילוג לתוכן