בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

סקרים מספרים: כמה, מתי ומאיפה ישראליות אוהבות להסיר שיער?

עמוד הביתבלוג › סקרים מספרים: כמה, מתי ומאיפה ישראליות אוהבות להסיר שיער?

ישראליות לא מוותרות על הסרת שיער  

סקרים ומחקרים שונים שנערכו בשנים האחרונות בארץ בנושא הסרת שיער, מצביעים על מגמה ברורה: ישראליות מקפידות על הסרת שיער מהגוף, בעיקר בחודשי הקיץ אבל לא רק. הן עושות זאת באדיקות הרבה יותר גדולה מאחיותיהן האירופאיות והאמריקאיות. הן נוהגות להסיר שיער בלייזר, בגילוח, בשעווה, באפילציה, אם בבית בעזרת מכשור ביתי ואם  במסגרת מרכז רפואי שעוסק בתחום רפואה אסתטית – הן מסירות את השיער מכל חלקה טובה. יקר? כואב? מציק? מעייף? שום דבר לא עומד בדרכן של בנות ישראל. המטרה מקדשת את כל האמצעים, והמטרה היא: להיות חלקה בבית השחי (במקום הראשון), ברגליים, בידיים, במפשעות, בפנים, בבטן, בכל פינה. לא פלא שישראל מפגינה נתונים מרשימים כצרכנית מכשור הסרת שיער ביחס לכמות האוכלו

כמה, מתי ומאיפה ישראליות אוהבות להסיר שיער
כמה, מתי ומאיפה ישראליות אוהבות להסיר שיער

סייה ובהשוואה למדינות אחרות. טיפולי הסרת שיער בלייזר נמצאים במגמת עלייה מתמדת, ועוד היד נטויה.

 

שיטות הסרת שיער נפוצות בקרב נשות ישראל

מנתוני סקר שפורסם ב-YNET בשנת 2014 עולה כי השיטה הפופולרית ביותר להסרת שיער בקרב נשים היא הגילוח. היא רווחת אצל כ-37% מהנשים. מאידך, 62% מהמשתמשות בגילוח טוענות שאינן  מרוצות מהשיטה הזו. 17% מהנשים המסירות שיער מעדיפות להסיר שיער בלייזר או ב-IPL  – שיטות המפחיתות צמיחת שיער לצמיתות. משנה לשנה ניכרת עלייה משמעותית של שימוש בשיטות אלה.

 

ישראליות מסירות שיער גם בחורף

מקובל לחשוב שכיאה לנשים שחיות במדינה השוכנת לחופי הים התיכון, הישראליות ייטו יותר להסיר שיער בעונת הקיץ או לקראתה, אך מסתבר שמדובר בהרגל רב עונתי. בסקר שנערך בשנים האחרונות על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה ועסק בהרגלי הסרת שיער הרווחים בקרב נשות ארצנו בכלל ובעונת החורף בפרט, עלו ממצאים מעניינים.  כך למשל נמצא, שכ- 96% מהישראליות מסירות שיער בחורף. רק נשים מעטות, רובן מעל גיל 55, ציינו שהן מוותרות על הסרת שיער בחורף. באשר לשיטת הסרת השיער הפופולרית לעונה הקרה – גם כאן הגילוח זכה ברוב קולות, כשאחריו דורגו מכשיר הסרת שיער ביתי, לייזר ואינפרא אדום. שיעור נמוך של נשים ציינו שהן משתמשות בשעווה להסרת שיער בחורף.

 

הסרת שיער מאזורים אינטימיים

הסרת שיער מהאזורים האינטימיים קשורה לצו האופנה וכן לגיל. באותו סקר שפורסם בשנת 2014 נמצא כי כ-80% מהנשים בישראל מקבלות עליהן את דין האופנה ומסירות שיער מהמפשעה. רוב הנשים העידו כי הן מבצעות הסרה מלאה/חלקית של השיער מהאזורים האינטימיים או לפחות מטפחות/מקצצות אותו. כ-20% הצהירו שאינן מסירות כלל שיער מהאזורים האינטימיים ואין להן שגרת טיפוח בהקשר.

עוד עולה כי כ- 60% מהגברים ו-76% מהגברים הרווקים מעוניינים כי בת הזוג שלהם תסיר את כל השיער מהמקומות האינטימיים. בפועל, 32% בלבד מהנשים עושות זאת באופן מלא. בסקר נמצא קשר מובהק בין גילה של האישה לבין הרגלי הסרת השיער שלה מהאזורים האינטימיים, כאשר הסרת שיער מלאה נעשית על ידי 40% מהנשים בגילאי 29-18 לעומת 18% מהנשים בנות 50 ומעלה.

דילוג לתוכן