בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

הסרת שיער לצמיתות?

עמוד הביתבלוג › הסרת שיער לצמיתות?

לפני מספר שנים, במסגרת תביעה שהוגשה נגד מכון להסרת שיער בלייזר על ידי אחד מלקוחותיו, קבעה השופטת כי ההבטחה להסיר שיער

הסרת שיער לצמיתות?
הסרת שיער לצמיתות?

בלייזר לצמיתות אינה עומדת במבחן המציאות, וכדי שזה יקרה, כנראה שיש צורך בטיפולים נצחיים. זו הייתה רק תביעה משפטית אחת מיני רבות שהוגשו בנושא, וזהו יותר מרמז דק המחייב אותנו להיות סקפטיים כלפי הביטוי השגור כל כך – הסרת שיער לצמיתות.   

 

הסרת שיער לצמיתות – אסור להבטיח כי אי אפשר קשה לקיים

לאורך שנים ראינו פרסומים רבים של מכוני אסתטיקה עם הבטחות ורודות ומפתות על הסרת  שיער בלייזר לצמיתות. לא עוד. תביעות משפטיות שונות נגד מכוני אסתטיקה על רקע ההבטחה של הסרת שיער בלייזר לצמיתות, גרמו למשרד הבריאות להטיל איסור על שימוש בהבטחה מעין זו. משרד הבריאות אף אינו מאשר התוויה הכוללת את המילים “הסרת שיער לצמיתות”, ומקפיד על התוויה של “הסרת שיער” בלבד ללא שימוש בביטוי לצמיתות, או לחילופין – דילול שיער לצמיתות.

האיסור על ההבטחה להסרת שיער לצמיתות נובע מהעובדה שפשוט לא ניתן לקיימה. מסתבר כי בדומה למגוון טיפולים אסתטיים אחרים כמו עיבוי שפתיים, טשטוש קמטים, מילוי קמטים ועוד – גם בהסרת שיער לא ניתן להשיג תוצאות נצחיות, ונדרשים טיפולים חוזרים ונשנים כדי לשמור על גוף ופנים נקיים משערות.

בהקשר זה חשוב לציין כי תחום הסרת שיער בלייזר הוא צעיר יחסית, ומכאן נולדה ההטעיה הבלתי מכוונת לפיה ניתן להסיר שיער לצמיתות. בתחילת הדרך אנשי המקצוע אכן האמינו שמדובר בתוצאות נצחיות, אך בחלוף למעלה מעשור, הוכח אחרת, כששערות חדשות צצו בשטח ועוררו סערה.


כשמדובר בהסרת שיער בלייזר – אין 100% ואין לצמיתות

ישנם מטופלים רבים המעידים על תוצאות משביעות רצון לאחר הסרת שיער בלייזר, שמתבטאות בהיעלמות השערות, הפחתת צמיחת השיער, דילול השיער או צמיחה של שיער דק ופלומתי בלבד. עם זאת מצב של הסרת שיער לצמיתות אינו שכיח ולרוב גם אינו אפשרי. לא ניתן להגיע ל-100% הסרת שיער ובוודאי שלא לאורך זמן או לנצח. נכון שלאחר סדרת טיפולים יסודית ומקצועית שנעשית בידי מומחים לדבר – שיער שהוסר באמצעות לייזר לא יצמח מחדש. עם זאת הטיפול בלייזר אינו יכול להסיר שערות שנמצאות במצב רדום (כאשר קיים זקיק בלבד) בתקופת הטיפול. בשלב מסוים השערה תתעורר מתרדמתה מסיבות שונות כמו שינוי הורמונלי, מתח, גיל, תרופות וכו’ – והיא תצמח מחדש. לא ניתן להסיר שערות לפני שהן צצות, ואין דרך למנוע מהן לצמוח בעתיד. לכן אי אפשר לדבר על 100% הסרת שיער בלייזר לצמיתות.

 

אזורים מועדים לפורענות מאופיינים בצמיחת שיער חוזרת

בגופנו קיימים אזורים מסוימים שגם אם נסיר מהם את השערות באמצעות לייזר – בשלב מסוים תצמחנה שם שערות אחרות במקומן.  אצל נשים האזורים המועדים לפורענות בהם טיפול בלייזר עלול להיכשל, הם פנים, בטן וגב. יתרה מזאת,  ישנם אפילו מקרים של שיער פלומתי ודק באזור הצוואר או הכתפיים, שהסרתו בלייזר עלולה להביא דווקא להחמרה ולצמיחה מחודשת של אותו שיער בצורה צפופה יותר ובגוון כהה יותר. אצל גברים, בעיה כזו עלולה לצוץ בעיקר בכתפיים ובחלק העליון של הגב.

לסיכום, אי אפשר להבטיח הסרת שיער לצמיתות. עם זאת, אצל אנשים רבים תושגנה תוצאות טובות באמצעות טיפולי לייזר, בעיקר אם יתמידו בהם ואם יבצעו אותם במכונים מקצועיים ומפוקחים.

דילוג לתוכן