בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

בדיקת EMG: כיצד פועלת הבדיקה?

עמוד הביתבלוג › בדיקת EMG: כיצד פועלת הבדיקה?

בדיקת EMG: כיצד פועלת הבדיקה?

בדיקת EMG נחשבת לאחת מהבדיקות החיוניות בעת טיפול רפואי על רקע בעיה נוירולוגית בשרירים. בהתאם לתסמינים שמציג המטופל, בדיקה זו יודעת לזהות את מקור הבעיה, ולאחר מכן לגזור מכך מסקנות לגבי המשך הטיפול ופתרון הבעיה. בדיקת EMG ידועה גם בשמה השני – אלקטרומיוגרפיה, וזכתה לשם זה בזכות השימוש באלקטרודות וטכנולוגיה חכמה ומתקדמת לבדיקת פעילות השריר והפרעות בשריר.

אז כיצד עובדת בדיקת EMG?

בדיקת EMG אשר בוחנת את פעילות השריר מתבצעת באמצעות החדרת מחט דקיקה אל רקמות השריר, ומתעדת את הפעילות העצבית. מחט זו (אלקטרודה) רושמת את כל ההפרעות העשויות להופיע בפעילות מערכת השריר-עצב, ואת הפעילות החשמליות הסובבת אותה. במהלך הבדיקה יתבקש המטופל להפעיל את השריר הנבדק ולבצע פעולות שונות על מנת לבחון את הפעילות החשמלית ואת פעילו השריר.
החדרת המחט בתחילת בדיקת EMG כרוכה בכאב קל אך נסבל. המחט סטרילית, כך שהסיכוי לזיהומים אפסי. מכיוון שהמחט מובילה זרמים חשמליים אל השריר, המטופל עשוי להרגיש בתחושת אי נעימות במקום בו נמצאת המחט, בשריר הפגוע ובסביבתו.
בדיקת EMG אורכת בדרך כלל בין 30 דקות לשעה. לכל אורך הבדיקה, הנתונים נאספים ונבדקים, וניתן לקבל תוצאות במועד קצר לאחר סיום הבדיקה. על מנת לבחון בצורה מקיפה את פעילות השריר, בבדיקה זו ניתן למצוא 3 שלבים של בחינת הפעילות בסיבי השריר:

  • בדיקת פעילות השריר במנוחה
  • בדיקת פעילות השריר ברגע כיווץ מתון של השריר
  • בדיקת פעילות השריר ברגע כיוון אינטנסיבי של השריר

קיבלתם הפניה לבדיקת EMG? המחלקה הנוירולוגית של מדיקל סנטר לרשותכם

תל אביב מדיקל סנטר היינו בין  המרכזים הרפואים האיכותים ביותר באזור המרכז המציע שירותי בדיקות EMG מקצועיות ומקיפות. במחלקת נוירולוגיה של תל אביב מדיקל סנטר צוות מנוסה, נוירולוגים בעלי שם עולמי בתחום הבדיקות הנוירולוגיות, וטיפולים מתקדמים. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המחלקה לקביעת תור לבדיקה, ולפרטים נוספים אודות השירותים הרפואיים המתקדמים במרכז תל אביב מדיקל סנטר.

רופאים

דילוג לתוכן