בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

נוירולוג פרטי

נוירולוגיה זהו תחום רפואי אשר מתייחס לחקר העצבים – תפקוד תקין או לא תקין של מערכת העצבים בגוף האדם, כולל הליכי עיבוד המידע אשר מתרחשים בתוך המוח האנושי.

תחום הנוירולוגיה הינו אחד התחומים היוקרתיים והמעניינים בעולם הרפואה, והוא נותן לרופאים יכולת לאבחן ולטפל במגוון רחב של בעיות אשר קשורות למוח האדם ולמערכת העצבים. בכדי לאבחן מחלות מוחיות, עושים שימוש במערכת דימות אשר נותנת תמונה של המוח באופן לא פולשני, ועל בסיס תמונת הדימות ניתן לאבחן הפרעות בתפקודים שונים, גידולים במוח ועוד.

 

מהי הערכה נוירופסיכולוגית?

בתחום הנוירולוגיה פעמים רבות עושים שימוש בהערכה נוירופסיכולוגית על ידי פסיכולוג מומחה בנוירופסיכולוגיה, בין אם לצורך אבחון של בעיות והפרעות שונות מהן סובל המטופל, ובין אם לצרכי מחקר שונים בתחום. מבחנים כאלו, כמו סוללת הבחינות לוריא נברסקה, או סוללת הלסטד-רייטן מסייעים בבדיקה של מחלות או הפרעות אשר נוגעות לתפקוד הנפשי הבסיסי או שיש להן השלכות קוגנטיביות שונות.

תת התמחויות בתחום הנוירולוגיה

תחום הנוירולוגיה הינו תחום נרחב מאוד, אשר כולל כמה וכמה תת – התמחויות שונות, כאשר העיקריות מבניהן הן:

 • פגיעות מוח
 • נוירופיזיולוגיה
 • אפילפסיה קלינית
 • הפרעות התפתחותיות
 • רפואת כאב
 • הפרעות שינה לילדים

אילו מחלות נוירולוגיות קיימות?

כיום עולם הרפואה מכיר מגוון רחב מאוד של מחלות נוירולוגיות שונות, כאשר את כלל המחלות הללו ניתן לחלק לכמה סוגים עיקריים:

 1. מחלות גנטיות – מחלות הקשורות למערכת העצבים והמוח והן מגיעות בתורשה, חלקן מולדות וניתן לזהות סימנים להן אפילו בעובר, וחלקן מתפתחות לאחר הלידה. מחלה גנטית לדוגמא היא תסמונת דאון ועוד מספר מחלות נוירו־מוסקולריות.
 2. פגמים מולדים של מערכת העצבים – קיימים מספר פגמים מולדים של מערכת העצבים, אותם ניתן לזהות גם לעיתים בזמן ההיריון, אשר יכולים לגרום לפיגור שכלי ועיכובים התפתחותיים, שיתוק מוחין ושיתוקים אחרים, הפרעות תפקודיות שונות ועוד.
 3. מחלות כפיון (אפילפסיה) – מחלות אשר החולים בהן סובלים ממצב של התפרקות חשמלית פתאומית במוח אשר מובילה להיווצרות לפרכוסים, גורמת לאובדן של הכרה, לבלבול או אפילו לאובדן זמני של תפקודי מוח שונים. מחלות מוח אלו הינן לעיתים ראשוניות, ולעיתים הן משניות למחלות מוח אחרות.
 4. מחלות חבלתיות – פגיעה במערכת העצבים עוד מהרחם אשר מלווה את החולה לאורך כל חייו.
 5. מחלות זיהומיות – מחלות אשר נגרמות כתוצאה מזיהומים שונים כמו חיידקים או נגיפים כאלו ואחרים אשר הובילו לפגיעה במערכת העצבים. לדוגמא, דלקת קרום המוח.
 6. מחלות ניווניות של מערכת העצבים – קבוצה של מחלות בהן חלק ממערכת העצבים מתחיל להתנוון ואט אט מערכת העצבים כולה או רובה מפסיקה לתפקד ונהרסת. רוב המחלות הניווניות של מערכת העצבים אלו מחלות אשר עדיין מנסים לחקור אותן, וברוב המקרים הסיבה למחלה לא ידועה, וגם אין טיפול מתאים לה. לדוגמא, אלצהיימר או מחלת פרקינסון.
 7. גידולים – גידולים המתפתחים באזורים שונים של מערכת העצבים ובתוך המוח, הן שפירים והן ממאירים.
 8. מחלות משניות – תסמינים נוירולוגים למחלות אחרות. לדוגמא, מחלות בכלי הדם, בלב, סוכרת או תת תזונה, כל אלו יכולים לגרום גם לתסמינים במערכת העצבים.
 9. מחלות שינה – חוסר שינה או סהרוריות אשר נגרמים בשל הפרעות עצביות.
 10. כאב – מערכת העצבים היא זו שמעבירה את אותות הכאב אל המוח שלנו, מה שגורם לתחושת הכאב אותה אנו חשים.
 11. לקות קשב וריכוז וליקויי למידה – קיימות מגוון הפרעות התנהגות על רקע נוירולוגי ואלו טיפולים אשר בדרך כלל מבוצעים על ידי נוירולוגים המתמחים בטיפול בילדים, למרות שבשנים האחרונות גם מבוגרים רבים ניגשים לטיפולים כאלו לאחר שלא טופלו בצורה נכונה לכך בילדות והדבר משפיע עליהם בבגרות.

למה כדאי לפנות אל נוירולוג פרטי?

אדם אשר סובל ממחלות נוירולוגיות עשוי להרגיש את ההשפעות של המחלות הללו מידי יום, והן יכולות להפריע באופן מהותי ומשמעותי לשגרת החיים של האדם וכמובן, להוות סכנת חיים משמעותית. לכן, אם אתם רוצים לקבל אבחון מקצועי וטיפול אישי וייחודי, נוירולוג פרטי הוא התשובה. מומחה כזה יוכל להקדיש הרבה יותר זמן עבור המקרה שלכם, יוכל לקבל אתכם לבדיקה ולטיפולים בתוך זמן קצר מבלי שתצטרכו להמתין תקופה ארוכה בתור ובינתיים המצב יחמיר ולספק תשובות מדויקות כמה שיותר מוקדם.

שימו לב כאשר אתם בוחרים נוירולוג פרטי, שאתם בוחרים במרפאה אשר מבצעת את כל הבדיקות בו במקום כמו בדיקת EEG, בדיקת EEG בשינה, בדיקת EMG, בדיקת NCT, בדיקת  Single fiberאו כל בדיקה אחרת לה אתם זקוקים, כך שתוכלו לבצע את הבדיקה ולקבל את התוצאות ללא עיכובים מיותרים.

לייעוץ מקצועי לחצו כאן!

דילוג לתוכן