בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

נוירולוג פרטי – מה היתרון

עמוד הביתבלוג › נוירולוג פרטי – מה היתרון
נוירולוג פרטי – מה היתרון
נוירולוג פרטי – מה היתרון

כאשר זקוקים לייעוץ או טיפול אצל נוירולוג, עולה ההתלבטות אם להשתמש בשירותי נוירולוג הפועל במסגרת קופת החולים שלכם, או לקבוע תור לנוירולוג פרטי. אין ספק שהפנייה לנוירולוג פרטי טומנת בחובה כמה יתרונות משמעותיים ועליהם נפרט כאן ועכשיו.  

נתחיל בצורך – באיזה מקרים צריך לפנות לנוירולוג?

נוירולוג הוא רופא מומחה לבעיות, הפרעות ומחלות של מערכת העצבים והמוח. אנשים פונים או מופנים אליו כאשר הם חווים תופעות נוירולוגיות קשות או קלות ונדרשים לאבחון וטיפול. זה יכול להיות טיפול בכאבי ראש ומיגרנות שתורם להקלה או להפגת הכאבים, ומאידך זה יכול להיות גם טיפול באפילפסיה טיפול בטרשת נפוצה או במחלות כלי הדם של המוח, הנחשבות למחלות לא פשוטות.

כמו כן, אנשים מופנים לנוירולוג לביצוע בדיקות אבחוניות כדוגמת בדיקת EMG בדיקת סיב בודד, בדיקת  EEG ואחרות. המכנה המשותף לכל אלה הוא הצורך להגיע לנוירולוג שיאבחן את הבעיה מהר ככל האפשר ויטפל בה בהקדם האפשרי. במקרים של בעיות נוירולוגיות קלות יחסית – המשמעות היא שיפור משמעותי של איכות החיים. במקרים של בעיות חמורות – זה עלול להיות עניין של  חיים ומוות.

ועכשיו להתלבטות: נוירולוג פרטי או נוירולוג מטעם הרפואה הציבורית?

בפני כל אדם ניצבת הברירה: לפנות לנוירולוג פרטי או לנוירולוג מהשירות הרפואי הציבורי. חשוב לציין כי גם כאן וגם כאן ניתן למצוא נוירולוגים מקצועיים ומנוסים. מצד שני, לקבלת שירות מנוירולוג פרטי ישנם כמה יתרונות ברורים. זה המקום להציגם:

זמינות וקביעת תורים באופן מהיר

בשונה מקביעת תור אצל נוירולוג מטעם קופת חולים, שאתם עלולים לחכות לו שבועות ואף חודשים, היתרון הבולט של נוירולוג פרטי הוא בזמינות התורים. נוירולוגים ברפואה הציבורית מוגבלים בזמני קבלת החולים, יש עליהם עומס תורים רב, ולכן זמינותם נמוכה. כאשר מדובר בבעיות נוירולוגיות – ההמתנה הארוכה בתור עלולה לעלות במחיר של נזק בלתי הפיך ושל פגיעה משמעותית בבריאותו של המטופל. במקרה הטוב זה יסתכם בהמתנה רצופת סבל ודאגה. במקרה הרע מדובר בסבל נוראי ובסכנת חיים.

נוירולוג פרטי הוא המענה המיטבי בכל מקרה – כיוון שמשך ההמתנה אליו קצר הרבה יותר, ובמידה ומדובר בבעיה אקוטית, ניתן אף להתקבל לייעוץ באופן מיידי. המשמעות היא – קבלת אבחון  תוך זמן קצר יחסית, מה שיאפשר מתן טיפול הולם בהקדם האפשרי.

אבחון וטיפול פרטניים, מושקעים ומהירים

כאמור, נוירולוגים הפועלים בשירות הרפואה הציבורית מוגבלים מאוד בזמנם, מה שמשפיע גם על הזמן הקצוב והקצר שהם יכולים להקדיש כל מטופל. לעומת זאת, נוירולוג פרטי יכול לפנות את כל הזמן להשקעה אישית בכל מטופל לביצוע בדיקה נוירולוגית, ולספק לו תמונה מקיפה ויסודית על מצבו. כתוצאה מכך, ניתן להגיע לאבחון מהיר ומדויק ללא דיחוי, תוך התייחסות הרופא לכל פרט במלוא תשומת הלב. נוירולוג פרטי ידאג לפענוח מיידי של תוצאות הבדיקות ולבניית תכנית טיפול מדוקדקת עד הפרט האחרון.

נוירולוג פרטי כשמו כן הוא – ילווה את המטופל באופן פרטי

בתחום הנוירולוגיה יש משמעות עצומה לליווי האישי שהרופא המומחה מספק למטופליו. נוירולוג בקופ”ח, שעשרות אנשים צובאים על דלת מרפאתו, יתקשה מאוד להתייחס לכל מטופל ברמה האישית וללוות אותו בכל רגע שיידרש. לעומת זאת נוירולוג פרטי יעניק ליווי אישי, שיבוא לידי ביטוי בזמינות טלפונית לכל שאלה, בקשה או צורך בהכוונה. חשוב לזכור שכשמדובר בבעיות נוירולוגיות יש חשיבות רבה לרוגע של המטופל ולתחושת הוודאות שלו לאורך כל הדרך, ואת זה ניתן לקבל כשמשתמשים בשירותיו של נוירולוג פרטי.

 גם העלות כבר לא מהווה פרמטר בשיקול

כיום ניתן לקבל ייעוץ מטעם נוירולוג פרטי ולהזדכות על חלק או מלוא העלות באמצעות הביטוח המשלים בקופ”ח או ביטוח הבריאות הפרטי. לפיכך, לא כדאי לחשוב פעמיים – מומלץ לקבוע תור אצל נוירולוג פרטי ויפה שעה אחת קודם.

נוירולוגיה רופאים

דילוג לתוכן